Iniekcje i Prace Naprawcze

Grawitacyjne

Polegają na wprowadzeniu środka hydrofobizującego do ścian, pozwalają na usunięcie wilgoci. Sposób wykonania: otwory w przegrodzie o głębokości 2-3cm są wykonywana pod kątem 15-30 st dzięki czemu płyn samoistnie dzięki grawitacji migruje w głąb muru. Metoda ta jest stosowana w przypadku murów, w których wilgotność nie przekracza 10%.

Ciśnieniowe

Ta metoda wzmocnienia, uszczelniania konstrukcji oraz usuwania przecieków (uszczelnienie rys i pęknięć, przerw roboczych, otworów po ściągach szalunkowych itp) polegająca na wtłoczeniu pod ciśnieniem odpowiednio dobranego iniektu przez układ nawierconych otworów. Materiałem iniekcyjnym mogą być: żywice mineralne, epoksydowe lub poliuretanowej. Wypełnione zostają nie tylko widoczne otwory, ale również drobne rysy i pory.

Strukturalne

wykonuje się w celu zabezpieczenia przeciwwodnego obiektu, z błędnie wykonaną hydroizolacją. Wykonywane od wewnątrz budynku powodują wytworzenie szczelnej struktury nieprzepuszczającej wody. W istniejącej ścianie nawiercane są otwory w odstępach 15-25cm o głębokości 2/3 grubości muru, montowane są w nich pakery, za pomocą których w ścianę pod ciśnieniem pompowana jest żywica poliuretanowa (kolejność iniekcji- od dołu do góry), po zainiekowaniu żywicy demontuje się pakery i naprawia ścianę.

Kurtynowe

W przypadku braku możliwości odkopania obiektu i wykonania izolacji powłokowej od zewnątrz stosuje się również iniekcje kurtynowe. Wykonuje się siatkę otworów na wskroś przegrody i wtłacza np.: żel akrylowy na styku z gruntem. Dzięki krótkiemu czasowi reakcji materiał tworzy „zasłonę” - kurtynę i chroni przegrodę przed wnikaniem wody.

Krystaliczne

Technologia wykorzystywana do wytworzenia poziomej i pionowej izolacji w murach zawilgoconych na skutek podciągania kapilarnego. Izolacja może być wykonywana bez konieczności odkopywania obiektu. Technologia nie przewiduje wstępnego osuszenia ani odsalania murów- wprost przeciwnie- im bardziej zawilgocony mur tym jest skuteczniejsza. Przed przystąpieniem do iniekcji otwory są dodatkowo zwilżane. Wykorzystany preparat wytwarza w murze blokadę przeciwwilgociową, za pomocą zjawisko krystalizacji.